OTTO Media

05 Лип 2017
22-kopia

Gazeta Wyborcza і агенція OTTO Work Force видали книгу про роль трудової міграції для ринку Польщі

Категорія: Прес-релізи

Ринок праці в Польщі переживає революцію – з ринку роботодавця він у щораз швидшому темпі змінюється на ринок працівника. Рук для роботи все ще не вистачає, а потреби економіки продовжують зростати. За оцінками, протягом наступних 15-30 років іммігранти будуть брати участь у створенні польського ВВП.

Як виглядатиме польський ринок праці в майбутньому? Якою буде в ньому частка іммігрантів? На ці запитання відповідають експерти в колективній роботі «Іммігранти як підтримка для ринку праці та розвитку підприємств», що підготовлена під науковою редакцією проф.Тереси Купчик. Засновником і автором ідеї книги є компанія OTTO Work Force Polska, одне із найбільших міжнародних агентств з працевлаштування в Європі.

«Як агентство тимчасової зайнятості ми регулярно проводимо дослідження і підтримуємо дискусію на тему використання потенціалу іммігрантів для розвитку підприємств та економіки. За оцінками, в 2030 році на трудовому ринку Польщі буде доступно на 3 мільйони менше поляків, ніж зараз. Роботодавцям доведеться стикатися з нестачею кадрів не тільки серед працівників нижчої ланки, але й серед фахівців. Порятунком для польського ринку праці є трудова імміграція робітників зі східного кордону» – каже Томаш Дудек, виконавчий директор компанії OTTO Work Force Polska в Центральній та Східній Європі.

Автори публікації «Іммігранти як підтримка для ринку праці та розвитку підприємств» піднімають тему про те, що чекає на польський ринок праці через декілька років, оцінюють, наскільки великим буде попит підприємств на працівників, які європейські ринки зможуть заповнювати прогалини в сфері зайнятості, а також чи будуть іммігранти з України майбутнім польського ринку праці.

«На сьогоднішній день ми бачимо щоразу більший наплив працівників з України. Вони заповнюють вільні вакансії, в першу чергу в сфері виробництва і логістики, відіграючи все більш важливу роль в створенні і розвитку підприємств в Польщі. Варто відзначити, що з року в рік збільшується також кількість українців, які працюють відповідно до їх власної освіти. Проте аби покрити потреби економіки в кадрах протягом наступних кількох років слід сподіватись, що до них приєднаються представники інших національностей”, – відзначає Томаш Дудек, виконавчий директор компанії OTTO Work Force Polska в Центральній та Східній Європі


Безкоштовний екземпляр книги у форматі PDF можна завантажити на сторінці http://www.ksiazka.ottoworkforce.pl/