OTTO Media

26 Тра 2017
otto-work-force-werken-bij-otto1-1920x1057-1920x1057-1920x1057

“За кожним працівником закріплений україномовний консультант”

Категорія: ЗМІ про ОТТО

— Майже мільйон українців працюють у Польщі. Найчастіше на роботу їдуть чоловіки середнього та старшого віку з вищою і середньою освітою. Людей приваблюють високі зарплати, хороші умови, близькість до України. Опитали півтисячі працівників. 94 відсотки задоволені умовами роботи, заробітною платою та позитивним ставленням роботодавців, — каже Томаш Дудек, операційний директор компанії із працевлаштування OTTO Work Force у Центральній та Східній Європі.

Фірма понад чотири роки наймає українських фахівців для міжнародних компаній у Польщі.

Яку роботу пропонують українцям?

— Працівники з України з року в рік стають все важливішим елементом для розвитку підприємств Польщі. Вони заповнюють вільні вакансії, приносять необхідні для підприємств кваліфікацію та досвід. Постійно шукаємо зварювальників, швачок, фрезерувальників, токарів, водіїв автонавантажувачів і операторів машин ЧПУ. Але найбільше затребувані працівники широкого профілю в логістичні центри, на склади, виробництво.

Які середні зарплати?

— Середній заробіток, після відрахування податків, становить майже 1,9–2 тисячі злотих (14 тис. грн. — ГПУ). Зарплата вища у працівників з хорошими технічними навичками й кваліфікацією. Тобто що вужча спеціальність, то вища ставка. Є система премій, заохочень.

Існують обмеження за віком чи статтю? Кому надають перевагу роботодавці?

— Немає жодних вікових обмежень. Найголовніше — навички, бажання вчитись, працювати. Але польські роботодавці відбирають працівників ретельно. Кандидат проходить кілька етапів відбору, аби відповідати рівню кваліфікації на виробництві. Кількість вакансій для жінок і чоловіків приблизно однакова. Багато є вакансій для пар, бо зараз все більше людей хочуть приїжджати родинами.

Роботодавці житлом забезпечують?

— Умови проживання залежать від вакансії, але часто компанія забезпечує житлом. У нашій агенції є норми, яким має відповідати помешкання для працівників. Наприклад, площа на людину має бути не менше шести “квадратів”. У приміщенні є кухня, пральна машина, санвузол. Якщо житло не надається, то робітнику часто відшкодовують частину суми за його оренду.

Які найпоширеніші помилки людей, що шукають роботу за кордоном?

— Оманлива думка, що безвіз відміняє робочі візи. Це не так. Робочі візи до країн Євросоюзу лишаються. Польська робоча віза безкоштовна. Але плату візовому центру за послуги ніхто не скасовував. Законослухняна польська компанія не візьме на роботу людину без відкритої робочої візи або права легально працювати.

Ще одна помилка — вважають, що навички та кваліфікацію ніхто не перевіряє. І можна ввести роботодавців в оману. Насправді обов’язково перевіряють. Ще перед тим, як почати оформляти документи. Дехто каже — без знання польської мови не варто й пробувати їхати на заробітки. Це не так — знання мови не обов’язкове, але бажане. Це відкриває перспективи кар’єрного зростання.

Які переваги працевлаштування через фірму-посередника?

— Наша фірма всі послуги клієнту надає безкоштовно. Ми не беремо гроші за вакансії, запрошення на роботу, допомогу при відкритті візи. Законодавством Євросоюзу заборонено стягувати оплату за праце­влаштування з робітників. Не можна брати гроші за можливість працювати. Але українці чомусь охоче йдуть до посередників, які вимагають гроші за вакансію.

Агенція-посередник бере на себе супровід із відкриття робочої візи та легалізації перебування на території Польщі. Коли працівник отримав посаду, ми допомагаємо йому отримати карту тимчасового побуту. За кожною людиною закріплений україномовний консультант, до якого можна звернутись у разі проблеми або за порадою.

Як не натрапити на шахраїв?

— Відмовляйтеся від послуг посередників, які одразу вимагають гроші за вакансію чи за щось інше. Єдине, за що ви платите — послуги візового центру, де відкриваєте візу, та за дорогу до Польщі. По-друге, треба ретельно перевіряти сайт компанії, сторінку в соцмережі, реєстрацію та ліцензію — на сайті Міністерства соцполітики України. Компанія має бути зареєстрована на польському сайті www.kraz.praca.gov.pol. Перед поїздкою треба перевірити справжність виданого запрошення, наявність мокрих печаток. Не вірте, коли обіцяють, що за польською робочою візою зможете працювати в Німеччині чи інших країнах ЄС. Такого не буває.

Порядні фірми-посередники підтримують контакт із працівником, коли він вже має ­роботу?

— Супровід і підтримка надається аж до моменту повернення на батьківщину. І навіть після, якщо робітник захоче знову приїхати. Найнадійніший спосіб знайти легальну роботу в Польщі — агенція з працевлаштування. Від моменту звернення до виходу на роботу зазвичай минає близько двох місяців — якщо працівник не має відкритої робочої візи. Коли має, то це займе один-два тижні.

Українські працівники мають такі ж права, як і місцеві?

— Немає жодної різниці між працівниками з Польщі, України чи іншої країни.

 

“Газета по-українськи”